3

«

»

Gru 14

60-ojo jubiliejaus atgarsiai

       Kiekvienas iš mūsų švenčia savo gimtadienius, kiekvienas stengiasi savo šventę gerai suorganizuoti, padaryti išskirtine. Gimtadienio dieną norime matyti visus sau artimus,pačius svarbiausius žmones. Tokios idėjos vedini ir KTU tautinio meno ansamblio nariai prieš metus pradėjo savo organizacinę kelionę „Nemuno“ 60-tojo jubiliejaus link. Juk tai ne paprastas gimtadienis, tai šventė į kurią reikia pakviesti virš kelių tūkstančių artimųjų, visais jais pasirūpinti, kad šventės prisiminimai neišdiltų iki kito jubiliejaus.
Dar pavasariniams pumpurams sprogstant buvo sušaukti visų buvusių ansamblio vadovų, valdybos pirmininkų susirinkimai. Jų metu nutarta kolektyvo jubiliejų švęsti beveik visą mėnesį, bei suorganizuoti net 3 jubiliejinio ciklo renginius, kad kiekvienas suspėtų bent viename apsilankyti.
Lapkričio 22d. prieš prasidedant gražiam Šv. Kalėdų laukimo laikotarpiui Kauno Prisikėlimo bažnyčioje vyko mišios, už visus, mus jau palikusius, kolektyvo narius. Po šventų mišių visų širdis šaltą rudenio popietė sušildė ansamblio muzikantų bei vokalų specialiai šiai dienai paruošta koncertinė programa.
Antrasis „Nemuno“ jubiliejinio ciklo renginys vyko jau atkeliavus žiemai. Gruodžio 5d. Į VDU koncertų salę kvietėme visus Kauno miesto gyventojus,bei kolektyvo draugus, neabejingus tautiniam menui. Po gražaus koncerto, sulaukę šilčiausių sveikinimų, žengėme dar vienu žingsniu arčiau link pagrindinio jubiliejinio renginio.
Nuo pat ankstaus penktadienio ryto, Kauno sporto halėje šurmulys. Ansamblio nariai ir savanoriai stengiasi padaryti viską, kad Gruodžio 12d. visi, atvykę į „Nemuno“ jubiliejų liktų patenkinti. Iki paryčių vykstant pasiruošiamiesiems darbams, kitą dieną jau laukia paskutinioji repeticija, repeticija prieš patį atsakingiausią pasirodymą. Valandą prieš koncertą, jau atrodo viskas paruošta, beliko laukti gimtadienio šventės svečių. Šeštadienio vakarą į Kauno sporto halę susirinko virš kelių tūkstančių žiūrovų, tarp kurių, daugiau nei pusė- patys artimiausi- buvę kolektyvo nariai. Koncertinė programa „Amžių lieptu“ prasidėjo įspūdinga veteranų programa, kuri net keletą mėnesių buvo uoliai ruošiama. Dabartiniai nemuniečiai visus pakvietė pakeliauti metų laikais, pradedant artėjančiomis Šv. Kalėdų šventėmis, varant žiemą per Užgavėnes, nusikeliant į paslaptingą Joninių naktį, keliaujant vasaros ir rudenio darbais,atkeliavome iki koncerto pabaigos. Šilti koncerto svečių sveikinimai, padėkos kolektyvo vadovams, ir jausmas, kad kažko dabar trūks. Intensyvios repeticijos baigėsi, renginių organizavimas taip pat- jubiliejus pralėkė nepastebėtai. Po gražios koncertinės programos, visus buvusius nemuniečius, pabendrauti sukvietė vakaronė, kurioje ir seni, ir jauni, šokių aikštelėje vienodai trypė, nemunietiškas dainas drauge dainavo, iki paryčių nesiskirstė, kitame jubiliejuje būtinai susitikti žadėjo.. Ir aš ten buvau, alų midų gėriau..
Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo, jubiliejaus rėmėjams, visiems sveikinusiems, bei visiems, kurie pradžiugino savo atvykimu.

Autorius: Nemuniečiai