3

Apie Nemuną

Important!

Naujų narių priėmimas vyks nuo RUGSĖJO MĖNESIO antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 19 val. KTU trečiuose rūmuose. Laisvės al. 13 Kaunas.

ŠOKĖJAI – šeštajame aukšte.

VOKALAS – trečiajame aukšte.

KAPELA – trečiajame aukšte.

ORKESTRAS – trečiajame aukšte.                                                                        Labai jūsų laukiame!!!


„Nepagydoma liga. Diagnozė – NEMUNAS : Visas laisvalaikis, linksmybės ir net darbas vyksta kartu su nemuniečiais. Žinoma negaliu pasakyt, kad vien draugai ir linksmybės mane čia laiko, nes darbas repeticijose, prakaitas, patemptos kojos, nepriekaištinga laikysena ir smagus lietuviškos dainos ir muzikos ritmas „veža“.

(Šokėjas Rokas M.)

O BUVO TAIP…

Prieš šešiasdešimt metų, apytiksliai 1949-aisiais Kauno universitete, kuris po kelių metų buvo perorganizuotas į Kauno politechnikos institutą, įsikūrė nuostabiausias ir šauniausias liaudies dainų ir šokių ansamblis. Pirmuoju ansamblio meno vadovu tapo A.Čižas. Jau 1950-aisias ansamblio gretas sudarė 70 muzikalių ir veiklių studentų. Jau per keletą pirmųjų ansamblio gyvavimo metų, aukštas meninis lygis pakerėjo ne tik žiūrovus, tačiau ir nešė pergales įvairiuose konkursuose.1950 m. laimėtos varžybos su Vilniaus universiteto ansambliu Dainų šventės peržiūroje ir 1951 m. pavasarį Vilniaus Filharmonijoje dėl teisės dalyvauti tų metų spalio mėnesį vykusioje Visasąjunginėje meninės saviveiklos kolektyvų peržiūroje. Joje, jau kaip Kauno Politechnikos instituto dainų ir šokių ansamblis, ansamblių grupėje laimėjo pirmąją premiją. 1955-1960m. ansamblis laimėjo absoliučiai geriausio ansamblio vardą. 1963m. ansambliui buvo suteiktas “Nemuno” vardas. Simbolinė šio pavadinimo reikšmė jau gyvuoja 60-metų. Tarsi sraunios upės srovės nešamas ansamblis nenustoja stebinti žiūrovų, tekėdamas užklysta ir aplanko svečias šalis, o „Nemuno“ vaga giliai į širdį įsirėžia kiekvienam čia atėjusiam.

Nemuno simbolika: 

Nemuno veliava

Nemuno vėliava sukurta 1988 metais. Ji laikoma ansamblio muziejuje, kuriame taip pat gali rasti ansamblio istoriją menančius laimėjimus, iš kelionių parsivežtus suvenyrus, bei „Nemuno“ valdybos darbo kampelį. Čia saugomi ir daug švenčių, koncertų įamžinantys kolektyvo metraščiai.

„Nemuno“ himnas giedamas tik pačiomis iškilmingiausiomis progomis – per krikštynas, diplomantų išleistuves, nemuniečių vestuves. Šią tremtinių dainą, kuri vėliau tapo himnu, 1967m. ansambliečiai parsivežė iš Kanados išeivijos lietuvių.


Nemuno kelionės: 

Kiekvienam patinka keliauti, o keliauti su smagiu būriu draugų-trigubas malonumas. Tik susikūrus „Nemuno“ ansambliui buvo aplankyti ne tik gražiausi gimtos Lietuos kraštai, tačiau keliauta ir į Maskvą, Rumuniją, Bulgariją, Jugoslaviją, Vengriją. 1967m. rugsėjo mėnesį “Nemunas” pakėlė sparnus kelionei per Atlantą į Kanadą. 1990m. kolektyvas Anglijoje, pradėjo naująjį gastrolių etapą, kurio metu “Nemuno” ansamblis gavo specialiai įsteigtą prizą kaip draugiškiausias ir linksmiausias kolektyvas. Tik spėję grįžti į Kauną, po 3 dienų nemuniečiai išvyko į Ispaniją.

Per kitus 20 metų „Nemunas“ aplankė Prancūziją, Vokietiją, JAV, Pakistaną, Kostą Riką, Lenkiją, Latviją, Estiją. 2009 metų vasarą, pakeliui aplankydamas gražiausias Europos šalis, ansamblis nukeliavo į Portugaliją.

Ansamblis net 4 kartus lankėsi saulėtoje Meksikoje, kurioje tarp kolektyvų užmegzti draugystės saitai neleis nutrūkti jau tradicija tapusiom kelionėm. Iš paskutiniosios kelionės ansambliečiai grįžo dar šių metų pavasarį.


„Nemunas nebūtų Nemunas be savo tradicijų, nes be jų jis būtų tiesiog eilinis kolektyvas.“ 
(Vokalas Karolis)

TRADICINĖS ŠVENTĖS

Kas? ATASKAITINIS SUSIRINKIMAS

Kada? Rudenio viduryje

Dėl ko? Per ataskaitinį susirinkimą metams renkama nauja „Nemuno“ valdyba. Pateikiama praėjusių metų ansamblio veiklos ataskaita, pasidalinama rūpesčiais ir pasidžiaugiama pasiekimais. „Nenoriu pasirodyti labai rimta, tačiau man gražiausia šventė- ataskaitiniai susirinkimai, tada tikrai pasijaučia, kad „Nemunas“ – rimtas kolektyvas!“ (Šokėja Rūta)Kas? CEPELINBALIS

Kada? Paskutinis rugsėjo savaitgalis.

Dėl ko? Tikras ansamblietis gyvas ne tik dainomis ir šokiais. Šį vakarą mušami cepelinų rekordai skaičiuojami šimtais. O kai visi sotūs ir laimingi, prasideda tikrosios linksmybės. „Labausiai patinkanti „Nemuno“ šventė – „Cepelinbalis. Todėl, kad būtent tą dieną, kartą į metus tenka paragauti kankorėžių“ (Vokalas Karolis)


Kas? VAIKINŲ DIENA

Kada? Paskutinis rugsėjo savaitgalis

Dėl ko? Po atsakingo merginų pasiruošimo – rimti ir išradingi išbandymai vyrams. Kuris iš jų bus šauniausias ir taps Misteriu „Nemunu“? „Įdomu pamatyti atsiskleidžiančius vaikinus, jų kūrybingumą. Smagu stengtis padaryti kuo gražesnę šventę mūsų vyrams, nes jie tikrai patys šauniausi.“(Šokėja Ugnė)


Kas? LAPKRITINĖSlapkritines

Kada? Lapkritį

Dėl ko? Šventė skirta „Nemuno“ naujokams, visas dėmesys tiems, kas naujai įsiliejo į mūsų gretas. Taip pat šventėje visada laukia išradingi ansamblio žanrų pasirodymai, šokiai, dainos ir kitos linksmybės.
krikstynosKas? KRIKŠTYNOS

Kada? Pavasarį

Dėl ko? „Ir NULIS tapo FUX‘u..“ O kaip?! Tikrai efektingai! „Aš manau, kad tik po jų prasideda tikras Nemunietiškas gyvenimas“. (Šokėjas Jonas M.)Kas? MERGINŲ DIENA

Kada? Gegužę

Dėl ko? Dėl merginų. Tą dieną jos pačios mylimiausios ir gražiausios. Neoficialiu merginų balsavimu – absoliuti „geriausios šventės“ nugalėtoja. „Visos šventės gražios, ypač kai prisidedi prie jų rengimo. Tačiau „Merginų diena“, kai vaikinai stengiasi dėl mūsų, yra kitas reikalas.“ (Kanklytė Živilė)  „Gražiausia ir labiausiai patinkanti „Nemuno“ šventė – „Merginų diena“: tokių gražių merginų per įprastą šventę nepamatysi.. Tai ir pasirodymą joms stengiamės paruošt kuo geresnį, o kaip jau gaunasi, taip…“ (Vokalas Vilius)

diplomantaiKas? DIPLOMANTŲ IŠLEISTUVĖS

Kada? Vasarą, per Kapitoniškių stovyklą

Dėl ko? Dėl tų, kurie, penkis metus buvo su mumis. Giliomis ir gražiomis tradicijomis apipinta diplomantų pagerbimo šventė.  „Patinka, kai diplomantus su deglais lydi prie marių ir plukdo vainikus. Tokia džiaugsmingai rimta ceremonija.“ (Šokėjas Antanas) „Labiausiai man patinka diplomantų išleistuvės. Ši šventė labai jausminga, labai tradiciška. O gražiausia jos dalis – vainikėlių leidimas į vandenį, už širdies griebia.“(Vadovė Margarita)


Nemuno vadovai: 

Meno ir šokių grupės vadovė: Margarita Tomkevičiūtė

Šokėjų vadovė: Vilma Urbonaitė

Vokalų vadovai: Roma Paulauskienė ir Gediminas Micka

Orkestro vadovai: Asta Jonkutė ir Raimundas Kukanauskas

Kapelos vadovas: Romualdas Sadzevičius

 

Mūsų yra: 129 šokėjai, vokalai ir muzikantai  „Myliu „Nemuną“, nes būdamas čia pajutau kas yra studentavimas ir tai įstrigs mano atmintyje ilgam… Taip pat jį myliu už žmones, kuriuos čia sutikau, su kuriais ne tik dainuoju, bet ir leidžiu praktiškai visą laisvalaikį“ (Vokalas Gedas) “Nemunas” geriausias, nes čia gali atrasti viską, ko tik nori. Kiek atiduodi savęs – tiek čia grąžinama su kaupu” (Muzikantas Juozas)

Notice

Daugiau informacijos:

Tinklapis: nemunas.ktu.lt

Facebook: www.facebook.com/KTUNemunas

Youtube: www.youtube.com/KTUnemunas

Galerija: Pasižiūrėkite nuotraukas