3

«

»

Lap 28

Kelionė į Estiją.

Terrrree, Mieli skaitytojai,

Tikiuosi daug šiandien Jūsų prie kompiuterio ekrano susirinko, nes pasakojimas ne eilinis, o apie gražią, tarptautinę draugystę. Gal ne kiekvienas dabartinis Nemunietis žino apie ką kalbu, bet „seniai seniai…“ buvo užmegzti draugystės saitai tarp Estijos tautinių šokių kolektyvo „KULJUS“ ir Lietuvos KTU tautinio meno antsamblio „NEMUNAS“. Šiemet, kaip bebūtų keista, tiek nemuniečiai, tiek šokėjai iš Talino švenčia 60 –tus savo kolektyvų jubiliejus. Taigi būdami tikri draugai, estų kolektyvas „KULJUS“ pakvietė „Nemuno“ atstovus aplankyti Taliną, pasveikinti ir atšvesti gražią jų sukaktį.
Taigi pabalnoję savo ratuotą žirgą žieminėm pasagom (estijoje tikėjomės sniego), išvykome dar nespėjus išbrėkšti rytui. Graži diena mus lydėjo, saulės spinduliai kvietė aplankyti broliukų latvių pajūrį, o mes ir neatsisakėme :) Taip leisdami sau pailsėti gryname ore nuo intensyvaus važiavimo, per peit pasiekėme Taliną. Smalsu buvo apžiūrėti visus nematytus estų sostinės kampelius, tačiau turėjome vos pora valandėlių ir jas leidome turiningai – apžiūrinėdami senamiestį. Likus visai nedaug laiko iki jubiliejinio koncerto pradžios, gavome nurodymus, kur, kada ir kaip būsime pakviesti pasveikinti jubiliatus, gavome bilietus ir nuskubėjome ruoštis :) Pasipuošę gražiausiu lietuvišku drabužiu, nuskubėjome užimti savo vietų pilnoje žiūrovų salėje ir laukėme nuostabaus reginio(o jis ir buvo toks).
Įkvėpti ir sužavėti koncerto, nuskubėjome pasilinksminti į vakaronę. O ten a nei vaišių, a nei gėrimų atsigaivinti po šokio sūkūrio, netrūko. Linksminomės kiek jėgos leido, žinodami, kad ryte laukia kelionė gimton šalelėn. Sukaupę įspūdžių pilną kraitį grįžome sveiki gyvi, puikų savaitgalį apturėję bei tarptautinę kolektyvų draugystę atnaujinę :)

Autorius: Nuoširdžiai, estiškai nepramokęs keliauninkas…