3

«

»

Spa 06

Koncertas LŽŪU ’09

       Išaušo nekantriai lauktas pirmasis spalio šeštadienis.. Nemuno vokalams ir kapelai – tai koncertinio maratono pradžia, kadangi spalį pasirodymams paskirti trys savaitgaliai iš keturių! Atsibudę turbūt visi lengviau atsiduso, jog Kauną aplenkė sinoptikų įnirtingai pranašautas lietus, tačiau vos iškišę nosį į vėjuotą lauką supratome, jog koncertas bus ne iš lengvųjų. Jau 12val. pirmieji nemuniečiai pradėjo rinktis prie netoli Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) įrengtos scenos. Organizatoriai iškart mus pastebėjo ir parūpino mums auditoriją persirengimui. Visapusiškam pasiruošimui susibūrėme dalyvių palapinėje ir prasidainavome. Kadangi koncertas užsitęsė, turėjome dar nemažai laiko pasiklausyti ir kitų kolektyvų, o stiprus ir šaltas vėjas mus tiesiog ragino kuo įnirtingiau suktis šokio žingsneliu.

           Užlipę ant scenos stengėmės kaip įmanydami – dovanojome šypsenas, derinome balsus, meistriškai grojome ne tik liaudies instrumentais, bet ir senolio Stasio buities įrankiais! Po koncerto visi dalyviai buvo maloniai pakviesti į LŽŪU surengtą vakaronę ir ne vienas joje planavo pasilikti, tačiau iki jos dar buvo likusios geros dvi valandos. Atrodytų puiki proga apžiūrėti visai šalia surengtą parodą. O pažiūrėti ten tikrai buvo ką.

           Savo ekspozicijas demonstravo ne tik liaudies meistrai, ūkinės technikos platintojai, apželdintojai ar kepyklos, bet ir kailių dirbtuvės, aludariai, kalviai, pastatų šiltintojai, bei kiti iš visos Lietuvos savo ekspozicijas suvežę meistrai. Taip bevaikščiodami stiprokai sušalome ir išalkome, o neradę kur būtų galima pasislėpus nuo vėjo pavalgyti pasidavėme ir nesulaukę vakaronės patraukėme namo.. Gerai, kad dar niekas nepasakojo, kokią šaunią renginio dalį praleidome, nes ir pats žinau, kad vakaronės ten visada būna nepakartojamos.. Tikimės, jog LŽŪU rengiamuose koncertuose dar teks dalyvauti ne kartą.

Autorius: Ūkininkas