3

«

»

Sau 09

Laiškai iš užsienio Nr. 10

Sveiki,

Po Kalėdų, Naujųjų metų sutikimo daugumai ateina kritinis laikotarpis – kam sesija, kam šiaip sunku atsigauti po praūžusių švenčių. Šiuo metu – itin svarbu nepalūžti – neleisti, kad nuotaiką gadintų speigai, nenusisekęs egzaminas ar duobėtos Kauno gatvės. Na, o nepalūžti Jums, mieli nemuniečiai, šį kartą padės laiškelis nuo Neringos Vasiliauskaitės iš saulėtosios Portugalijos! Užkrečiančio juoko savininkė noriai pasidalino su Jumis, nemuniečiai, savo unikaliomis įžvalgomis bei gera nuotaika. Malonaus skaitymo!

Trumpai apie Ją:

Vardas: Neringa

Pavardė: Vasiliauskaitė

Gimimo data: 1991-08-18

Studijuoja: KTU Ekonomiką

Nemune: vokalė, 2011-2012m. choro seniūnė.

Fiestos: Jei būtų vertinamas dalyvavimas nemunietiškuose renginiuose bei vakarėliuose (ypač), Neringa neabejotinai būtų pirmūnė.

Šiuo metu Neringa: pagal ERASMUS programą studijuoja Portugalijoje.

Be Neringos „Nemune“: nebeskamba sprogstamasis juokas, prasidedantis nesvarbu kur ir neaišku kodėl :).

Sveiki, nemuniečiai!:)

Rašau iš šalies, kur jau Nemunas buvo (ir labai norėčiau, kad jis atvyktų ir dabar) – Portugalijos! Daugeliui ši šalis asocijuojasi su gražiais vaikinais (ypač merginoms), kaitria saule ir tobulais vaizdais.  Apie visa tai ir dar daugiau ir norėčiau šiandien Jums papasakoti.  Pradžioje norėčiau patvirtinti arba paneigti keletą mitų apie Portugaliją ir jos gyventojus.

Mano kelionė prasidėjo Vilnius – Barcelona. Skridau naktį, todėl nieko gražaus nemačiau, tačiau jau lėktuve pasireiškė portugalų vaikinų dėmesys lietuvaitėms: šypsenos, kvietimas kavos ir t.t… Ir net baisu ar  tai nebus kokie maniakai :D. Tačiau tikrai ne J .Portugalai tiesiog yra labai rūpestingi ir draugiški. Visi tau padės, nors laiko galbūt ir neturi tiek daug. O vietiniai vaikinai tikrai gražūs ir malonūs – mitas patvirtintas ;D

Sulaukus 10val rytoj išskridome į Portą iš kurio traukiniu vykome į savo miestą – Coimbrą. Traukinių stotyje kasininkas mums pardavė bilietą traukinio, kuris išvyks už 3min, vos spėjome pažiūrėti ir suprasti, ką rašo biliete, mums beliko 2min susirasti traukinį… (stotis milžiniška).Naaa, mes žinoma į jį  nespėjome. Grįžome aiškintis, kas nutiko, kodėl taip su mumis pasielgė, o jis tik nusijuokė ir pasakė, kad mes dar jaunos… Juokinga mums jau tikrai nebebuvo (red. past. turbūt tai tikrai buvo rimta, jei jau net Vasiliauskų atžalai nebuvo juokinga… ) , tačiau geranoriškai pakeitė bilietą ir vėl teko laukti 3 valandas, per kurias jau tikrai susiradome, iš kur turime išvykti :D.

Atvykus į Coimbrą ėjome ieškoti, kur gyventi. Susiradusi būstą puoliau į lovą ir tuo diena pasibaigė. Kita diena buvo kaip Lietuvoje – lyja, šalta, niūru. Jau išsigandome, kad bėgome nuo tokio oro ir vėl ant tokio pataikėme. Tačiau vėliau mėgavomės <+27, gatvės muzikantais ir portugališku gyvenimu. Dabar klimatas vėsta… Bet vaisiai noksta, o tai smagu. Turime apelsinų, persimonų, citrinų, mandarinų, granatų ir dar daug, ko pačiai neteko išvysti..

Apie mokslus.

„Rugsėjo pirmoji“ vyko rugsėjo 27 dieną. Netgi ceremonijoje, kurioje turėjo kalbėti angliškai, kalbėjo portugališkai, tai tikrai buvo booorrriiing. Tačiau, į akį krito viena mergina, kuri buvo apsirengusi išvirkščią megztuką..mhm.. galvoju mintyse, šiandien jai nusimato geras išgėrimas, kaip sakoma pas mus. Po kiek laiko pastebėjau, kad ir vaikinas prie jos su išvirkščiais marškiniais. Apsidairau aplinkui – visi jie taip apsirengę. Buvo labai keista, pas mus visi į rugsėjo pirmąją eina pasipuošę labiau nei į vestuves, o čia studentai su išvirkščiais rūbais, net ir kelnėmis. Tikrai įdomios tradicijos.:)

Pasiteiravę dėl paskaitų pradžios, jie atsakė – don‘t worry (įprastas jų teiginys). Tai taip ir laukėm ilgai laiško, kada mums ten reikės eiti….Paskaitos prasidėjo, bet į savaitę tereikia eiti du kartus.

Naktinis gyvenimas

Mano mieste daugiau kaip 20 000 studentų, iš jų daugiau kaip 2000 erasmus‘ų.  Todėl gyvenimas naktim čia verda. Jaunimas pradeda savaitgalį švęsti jau nuo pirmadienio. Klubai atsidaro 24val., prieš tai visi lankosi pub‘uose arba dar sėdi namuose ir ruošiasi. Į normalesnį klubą visi pradeda rinktis tik apie 3 nakties. Nustebau pirmą kartą nuėjusi ten 2val. (nakties) ir beveik nei vieno žmogaus neišvydusi, tačiau vėliau sužinojau, kad klubai čia dirba iki 8val ryto, todėl nėra ir kur skubėti. Jei Lietuvoje renkamės tas vietas, kur būtų daug vietos pasišokti, čia atvirkščiai, kuo daugiau žmonių, kuo mažiau vietos pajudėti, tuo smagiau. Ir kas svarbiausia, jie viduje gali rūkyti, todėl  baisu ir šokti, kad kas ko nepradegintų, apie kvapą net nekalbu ;D.

Kiekvieną antradienį vykstą Erasmus vakarai. Tema: šalys. Laukiam lietuvių vakaro, nes organizatoriai patys renka informaciją apie šalį ir pateikia visiems dalyviams. Įdomu, ką sužinos apie Lietuvą.. .Šeštadieniais vyksta braziliškų patiekalų vakarai. O kiti vakarai būna įvairūs – akustiniai, žaidimų vakarai.. Vieną vakarą teko žaisti BEER PONG. Dalyvavo 12 komandų po 2 žmones. Dvi panelių komandos ir 10 vaikinų. Ir aš su kita lietuve užėmėm antrą vietą..Įsivaizduojat, kaip kraujas virė vaikinams, kad pralaimi prieš merginas?? Bet taip smagu buvo. Vėliau visas baras rėkė: LITUANIA, LITUANIA.. Nerealus jausmas! Smagus žaidimas, pabandykite ir jūs kada!

Portugalijoje labai populiaru  22val. daryti Dinner, kur susirenka begalė žmonių ir visi kartu valgome tradicinius patiekalus, bendraujam ir  geriam sangria…

O sekmadienis yra mano REST day. Einame į miestą, ragaujame tradicinius saldžiuosius patiekalus ir mėgaujamės rudenišku, kartais atrodo, kad pavasarišku, oru.

Vietiniai vaikinai

Nieko blogo apie juos pasakyti negaliu, tik nebent tiek, kad dauguma labai žemi..Gal tai mano problema, kad aš aukšta…;D… Jau dauguma tikrai žino, kad portugalai gražūs ir t.t… Bet svarbiausia, kad jie labai įkyrus,  žinokit..Jei  pabendrausi vieną kartą tai žinok, kad rašys, rašys..Niekur neisi..Supyks..Kaip maži vaikai.. Ir čia tokių dauguma :D! Išleisti pinigų dėl merginos jiems negaila, jei eini į klubą/barą gali net nesinešti piniginės, nestovėti prie baro ir nevilioti žvilgsniu, kad tau kažkas nupirktų kokteilį ar panašiai.. Pas juos yra įprasta, kad mergina pati sau neperka gerti.

Labai mėgsta lietuvaičių akis, galėtų žiūrėti ir žiūrėti, net einant klube, kur visi šoka, nesimato tie veidai. Susistabdo ir sako: Can I see your eyes?? Iš pradžių būdavo keista, net pamanydavau, gal tušas nubėgo, bet dabar jau įpratau. Geriausia buvo, kai vienas vaikinas gal kokias 5min žiūrėjo žiūrėjo, priėjo ir sako: Your eyes are beautiful…I can say where are you from.You from… ( aš jau nustebau, laimės pilnos kelnės, kad bent vienas žino,kad aš ne lenkė ar rusė) ir jis sako… You are from Ukraina. Ir vėl užvirė kraujas..hahaha ir taip nuolat:D.

Bet jie jau moka pasakyti: „Labas tu labai esi graži!” Laikui bėgant dauguma tikrai jau žinos, kad yra ne tik Lenkija, Rusija ar Ukraina.:)

p.s. Apie merginas nelabai daug galiu, ką pasakyti, ne daug pažįstu, bet dauguma vaikinų sako, kad nelabai patenkinti savomis merginomis.. :D

Pas mus streikas, todėl turiu bėgti streikuoti kartu. Iki greito!:) Bučkis.. Secret dalykėlių parašysiu vėliau :D

Autorius: Valdyba