Bir 02

Pallju önne sülle kalis Kuljus!

Ankstyvą šeštadienio rytą, vos spėjus išsiskirstyti iš Trečių rūmų po kruizų nuotaikomis įkvėptos merginų dienos, nemuniečių vokalų ketvertas pajudėjo Estijos link. Delegacija vyko su gražia misija – nuo Nemuno ansamblio pasveikinti Talino technikos universiteto tautinių šokių ansamblį Kuljus  su garbingu 65 metų jubiliejumi.

Rodos, netrumpas 550km kelias visiškai neprailgo. Išmokti dainą „Su gimimo diena“ estiškai ekipažui prireikė visų iki vieno nuriedėtų kilometrų. Buvo girdėti daug griausmingo juoko, kai nemuniečiai bandė nenusilaužti liežuvio „raitant“ estų kalba visame pasaulyje žinomą sveikinimo dainą.

O štai pagaliau ir Talinas – toks šviesus ir pilnas turistų bei vietinių gyventojų, kurie karštą ir saulėtą dieną suplūdo į miesto centrą aplankyti seniai pamėgtų ar nematytų sostinės senamiesčio vietų. Tuo metu mieste vykusio festivalio muzikos aidai buvo girdėti kiekvienoje siauroje akmenimis grįstoje gatvelėje. Tose gatvelėse įsispraudę tarp sausakimšų lauko kavinių, būriais rikiavosi suvenyrų, gėlių ir kitokių turistams patinkančių smulkmenų pardavėjai.  Šįkart nemuniečiams pasisekė, nes oras buvo itin vasariškas ir įkvepiantis gerai šventinei nuotaikai.

Jubiliejinis ansamblio koncertas vyko pačiame miesto centre – prašmatniuose „Nordea“ koncertų rūmuose. Ne vieną tūkstantį talpinančioje salėje tądien susirinko begalė žmonių. Jie vis būriavosi ir nerimavo norėdami pasveikinti, pasigrožėti ir pasidžiaugti turintys tokį didelį ir gražų Estijos liaudies kultūrą puoselėjančių šokėjų būrį. Tiesa, koncertas Nemuno atstovams pasirodė daugiau nei tik Estijos kultūroje subrendę šokiai. Teko pasigrožėti kazokams būdingų aprangų ir šokių bei Rusijos tautos energingų pasirodymų. Žinoma, tai tik paįvairino dviejų dalių koncertinę programą ir privertė su nekantrumu, dideliu susidomėjimu stebėti kiekvieną šokį, klausyti kiekvieną melodiją, matyti įvairiaspalvę rūbų įvairovę.

Tądien Nemunas neliko nepastebėtas – ansambliečiai buvo vieninteliai užsienio svečiai, atvykę pasveikinti Kuljus su gražia švente. O kolektyvo vadovė buvo labai maloniai nustebinta, nes šalia sveikinimų nemuniečiai taip pat įteikė kvietimą atvykti ir nudžiuginti kauniečius savo koncertine programa „Nemuno“ jubiliejuje.  Įteikus pakvietimą, vadovė kiek pasimetė ir net kelis kartus tikslinosi: „ Ar tikrai čia kvietimas? Mes kviečiami pas jus atvažiuoti? Kaip malonu!“

Po gražaus pasveikinimo ir šiltų įspūdžių belieka tikėtis, kad tai ne paskutinis kartas, kai Nemunas lankosi Estijoje, bet pirmiausiai sulaukime ir griausmingai sutikime estus Lietuvoje. Pallju önne sülle kalis Kuljus!!!