Rgp 20

PIRMOJI NEMUNO KELIONĖ Į KINIJĄ

Vasarai artėjant prie pabaigos, Nemuniečiai skaičiuoja dienas iki didžiosios metų kelionės – į Kiniją! O kad laukiant laikas būtų praleistas naudingai, pristatome straipsnių ciklą, kuriame bus pateikta svarbiausia informacija, kurią turėtų žinoti kiekvienas, važiuojantis į šią šalį.  Tad pradėkime nuo pat pradžių – svarbiausi faktai apie Kiniją.

6797128-great-wall-of-china-wallpaper

Kinija – tai grožio, žavesio, nuotykių šalis. Tai ketvirta didžiausia valstybė pasaulyje, besiribojanti su 13 valstybių ir turinti daugiausia gyventojų pasaulyje – 1,3 bilijonus, tai sudaro apie 22 proc. visų pasaulio gyventojų.

Kinija – kontrastų šalis, besikeičianti kvapą gniaužiančiu greičiu. Vis dar veikiama ilgamečio komunistinio režimo, Kinija sparčiai stiprėja ekonomiškai. Ryškus šios pažangos pavyzdys – tokie megapoliai kaip Honkongas ir Šanchajus, bei juos besivejantis Pekinas.

mota_ru_1062028 Restaurants-Lijiang-China-1680x1050

Jangdzė yra ilgiausia Kinijos upė ir trečioji pagal ilgumą pasaulyje (6.300 km). Imperatoriaus kanalas – tai ilgiausias pasaulyje dirbtinis vandens kanalas, kurio ilgis siekia 1.800 km.

Kadangi Kinija yra labai didelė pagal užimamą plotą, atskirų šalies regionų geografinės ir klimatinės charakteristikos labai skiriasi. Pietų Kinijoje daug kalnų, tačiau didžiausi masyvai iškilę vakarinėje dalyje, visų pirma – Himalajai (su aukščiausia viršūne Everestu (Džomolungma)) bei aukštos plokštikalnės, dykumos (Gobio dykuma). Geltonosios ir Rytų Kinijos jūrų pakraščiuose dominuoja gausiai apgyvendintos lygumos, o vidinės Mongolijos kraštovaizdyje – stepės.

attractive-taklamakan-desert-china-wallpaper bigpreview_chinese_landscape_wallpaperchina-wallpaper-high-resolution-16790-wallpaper-hdwalldownloads-140178-440x200

Kinija yra viena iš tankiausiai apgyvendintų šalių: didmiesčiuose 1 kv.km gyvena 400 gyventojų, centrinėje Kinijoje – daugiau kaip 200 gyv.

Valstybinė kalba kinų (mandarin), kurią naudoja beveik 2/3 Kinijos gyventojų. Pietvakarių ir pietryčių Kinijoje kalbama kita dialektine kinų kalba. Didžiuosiuose miestuose bei pagrindiniuose turistiniuose objektuose galima susikalbėti angliškai.12N3S40031C0-5B02

Kinijoje yra trys pagrindinės religijos: budizmas, taoizmas ir islamas. Budizmas – tai neatsiejama Kinijos kultūros ir istorijos dalis. Šios religijos istorija trunka daugiau kaip 2000 metų. Taoizmo istorija trunka apie 1700 metų. Islamas Kinijoje paplito 7 a., dabartinėje Kinijoje yra 10 etninių grupių (kirgizai, mongolai ir t.t.), išpažįstančių islamą, tai sudaro apie 18 mln.gyv. Taip pat yra nedidelės katalikų ir protestantų religijos grupės.

Nuo Kinijos Liaudies Respublikos paskelbimo 1949 m., valdančioji partija yra Kinijos komunistų partija. Kinijoje egzistuoja dar aštuonios partijos, esančios pavaldžios valdančiajai.

Kinijos piniginis vienetas yra Kinijos juanis (CNY). Kinijos valiuta dar vadinama Renminbi, sutrumpintai RMB. RMB piniginį vienetą sudaro: 1 juanis = 10 jiao = 100 fen. Pinigai yra popieriniai ir monetomis. 10 CNY – ~1.5 €. 1 $ – ~6 CNY.

Šiam kartui tiek, tikimės, kad apie Kiniją sužinojote kažko naujo. Kitame straipsnyje aptarsme Kinijos tradicijas ir kultūrą.

1 3 4

Įdomus faktas: Vėlyvaisiais imperijos metais turtingieji auginosi kuo ilgesnius mažųjų pirštų nagus. Tai buvo jų padėties visuomenėje ženklas. Kad nagai nelūžinėtų, juos lakuodavo tvirtu auksinės spalvos laku…