3

«

»

Rgs 15

Šiek tiek kitoks koncertas

2Šeštadienis. KTU III rūmuose ansambliečiai ruošiasi koncertui į Žalgirio areną. Koncertas svarbus – tai Rotary, Rotaract ir Interact sporto varžybų „Rotariada“ uždarymo ir apdovanojimų vakaras, tačiau širdis nedreba – arenos scenoje nemuniečiai jau nebe svečiai.

Atvykstame į Žalgirio areną, viskas čia žinoma, tačiau akį traukia neįprastas vaizdas  – arenoje stovi maždaug 50 didelių apvalių stalų, nuklotų baltomis staltiesėmis, įrankiais ir taurėmis. Repeticijai pasibaigus į areną pradeda rinktis svečiai: vyrai pasipuošę kostiumais, moterys apsivilkusios vakarinėmis suknelėmis, visi sėdasi prie stalų. Nemuniečiai taip pat pakviesti vakarieniauti. Vakarienė išties ypatinga – retai kada tenka mėgautis vištienos kepsniu su kepta kriauše prie gana prabangiai padengto stalo pačioje arenoje. Kol svečiai ir ansambliečiai vakarieniauja, vedėjas apdovanoja „Rotariados“ sporto žaidynių dalyvius. Po vakarienės visų dėmesį patraukia podiumu einantys modeliai, demonstruojantys naują drabužių kolekciją. Renginiui įpusėjus atsidaro arenos durys ir į sėdimas vietas pradeda plūsti žmonės. Galiausiai visa arena užsipildo sirgaliais, su virpuliu laukiame Lietuvos rinktinės rungtynių prieš Prancūziją. Rungtynės be galo įtemptos, sirgalių triukšmas kurtina ausis, paskutines 13 sekundžių žiūrovai praleidžia viltingai palaikydami rinktinę visa širdimi.

Su apmaudu, bet kartu ir su didele pagarba krepšininkams, „Nemunas“ eina ruoštis koncertui. Užlipus ant scenos vokalai užtraukia „Mūsų dienos kaip šventė“, sėdintys vyrai iškviečia moteris šokti, poros sukasi su šypsenomis veiduose. Gera matyti, kai klausytojai mėgaujasi ansamblio atliekamu kūriniu. Trumpa pauzė tarp kūrinių, kažkoks svečias iš salės sušunka „Nemunas!!!” ir suskamba “Šventinės polkos“ akordai. Atidavę visas jėgas šokėjai, vokalai ir muzikantai triukšmingai užbaigia šią polką. Visi alsuodami nusilenkia plojančiai ir šaukiančiai „BRAVO!” publikai. Bet tai dar ne viskas…nulipę nuo scenos nemuniečiai ima šokdinti arenoje sėdinčius svečius, mokinti juos įvairių tautinių šokelių. Sušilę, pavargę, bet su puikia nuotaika nemuniečiai palieka Lietuvos Rotary klubus tęsti vakaro kartu su šokių muzikos orkestru DIX X BAND.

Taip atrodė šeštadienio koncertas. Šiek tiek kitoks…

1

3